środa, 16 kwietnia, 2025
Strona głównaPolowanieCezar nie żyje!

Autor

Cezar nie żyje!

Jeden z najsłynniejszy posokowców, którego przygody śledziliśmy na portalu WildMen – zginął na polowaniu.

Tydzień temu Wojciech Dulski dochodził jelenia postrzelonego na polowaniu zbiorowym w badyl. Cezar jak zwykle go odnalazł i ruszył w gon. Po 800 metrach zdołał zatrzymać byka, ale tym razem nie zdążył odskoczyć i został zrogowany.

To bardzo smutna wiadomość. Odszedł wspaniały posokowiec, którego dokonania śledziliśmy od wielu lat. Wojciech Dulski swoimi tekstami uczył nas i pozwalał poznać tajniki dochodzenia postrzałków.

Cezar był członkiem rodziny. Każdy myśliwy – który stracił psa – doskonale rozumie ten straszny ból, jaki obecnie przeżywa Wojciech i jego żona Krystyna.

Cezar na zawsze zapisał się w naszej pamięci. Jego sukcesy i przygody będą dla tysięcy myśliwych drogowskazem jak układać i prowadzić posokowca, za co bardzo dziękujemy Wojtku!

Masz wielkie doświadczenie oraz talent. Wszyscy liczymy, że podejmiesz wyzwanie i napiszesz – jak Janusz Meissner – drugą część swoich przygód z następcą Cezara…

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

Rewolucja w selekcji jeleni

Niemcy chcą odbudować zdegenerowanie genetyczne populacje jeleni poprzez odbudowę korytarzy migracyjnych i nie strzelanie młodych byków.

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt...

Tajemnice bażantów

Przedwiośnie, to bardzo trudny okres w życiu bażantów. Muszą szybko odbudować masę ciała i zapasy tłuszczu. Dokarmianie w tym okresie zwiększa na sukces lęgowy.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.

Fakty i mity o dzikach

Nie możemy zahamować trwającego od kilku dziesięcioleci wzrostu populacji dzików, ponieważ zarządzając tym gatunkiem opieramy się mitach.