WildMen

Fot. Shutterstock

Zabijali jelenie dla zabawy

Strażnicy z Pensylwanii zatrzymali sześć osób za kłusownictwo. Zastrzelili 200 jeleni białoogoniastych w ciągu sześciu miesięcy „dla zabawy”.

Reklama

Dla strażników łowieckich takie zachowanie to przejaw całkowitego lekceważenia dzikiej przyrody. Sześciu kłusowników wyłącznie strzelało. Mieszkańcy od dłuższego czasu zgłaszali martwe jelenie na podwórkach i polach.

Reklama

Proceder mógł mieć tragiczny finał. Wiele jeleni zostało zastrzelonych wokół domów, a nawet na podwórkach, czyli w strefach gdzie nie wolno polować. Pewnie nie jedna kula wystrzelona przez kłusowników mogła trafić w dom lub osoby przebywające na swoich posesjach.

Śledztwo pozwoliło złapać na gorącym uczynku kłusowników, którzy nocą oświetlali jelenie i strzelali do nich z karabinu .22 Magnum. Trzy osoby miały po 20 lat. Pozostała trójka była nieletnia.

Reklama

Zatrzymani powiedzieli strażnikom, że zastrzelali do jeleni „tylko dla zabawy”. Prawdopodobnie przez jakiś czas nie będą się dobrze bawić…

W sumie grupa została oskarżona o nielegalne zabijanie dzikich zwierząt, używanie świateł podczas polowania, załadowania broni palnej w pojeździe i użycia pojazdu do zlokalizowania zwierzyny łownej. Dorośli zostali również oskarżeni o demoralizowanie nieletnich.

Reklama

Zarzuty obejmują zarówno przestępstwa, jak i wykroczenia, za które grozi kłusownikom 36 miesięcy więzienia oraz grzywna w wysokości do 15 000 USD

Myśliwi z Pensylwanii mają nadzieję, że sąd zdecyduje się dać tym młodym kłusownikom nauczkę, która skutecznie zdusi ich pasję.

Reklama
Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów