PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Wilk zaatakował dzieci

Dziewięciolatek nie żyje, a sześcioletni chłopak walczy o życie w szpitalu.

W regionie Tsuntinsky (Dagestan) 28 lipca wilk zaatakował trzech chłopców w wieku 6, 8 i 9 lat. Dzieci kąpały się w rzece w pobliżu wsi Kidero. Nie było z nimi dorosłych. W wyniku obrażeń jedno dziecko zmarło, drugie trafiło do szpitala.

Najpierw zwierzę zaatakowało sześcioletniego chłopca. Jego dziewięcioletni brat pospieszył mu z pomocą i zapłacił za to życiem. Jego ciało wilk zabrał do lasu. Na poszukiwania zaginionego chłopca wyruszyli okoliczni mieszkańcy i policja. Część ciała dziecka znaleziono po godzinnych poszukiwaniach.

Ocalałe dziecko straciło dużo krwi i znajduje się w szpitalu w ciężkim stanie. W związku z atakiem drapieżnika zostanie przeprowadzone śledztwo w celu ustalenia wszystkich okoliczności zdarzenia.

Ministerstwo Zasobów Naturalnych Dagestanu wysłało na miejsce grupę strażników i myśliwych, którzy mają zmniejszyć liczebność wilków. Próbki od wszystkich upolowanych zwierząt zostaną pobrane do badań laboratoryjnych w celu ustalenia przyczyn tak nietypowego zachowania. Drapieżnik wrócił do miejsca, w którym ukrył ciało dziecka i został zastrzelony.

 

Ocalałe dziecko straciło dużo krwi i znajduje się w szpitalu w ciężkim stanie.

Zdaniem Aleksandra Lisitsyna – zastępcy redaktora naczelnego rosyjskiej gazety myśliwskiej – ataki wilków na ludzi są dziś dość rzadkie. Ten konkretny wilk mógł zaatakować dzieci, ponieważ czuł, że są bezbronne, lub był chory na wściekliznę.

W 2017 roku szacowano, że populacja wilków na tym terenie była najwyższa – około trzech tysięcy osobników. W zeszłym roku upolowano w Dagestanie 700 wilków.

 

W wyniku obrażeń jedno dziecko zmarło, drugie trafiło do szpitala.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów