WildMen

Turysta odpiera atak

Film obejrzało już ponad cztery miliony internautów. Japoński turysta krzyczał i kopał szarżującego niedźwiedzia.
Reklama

Miłośnik wspinaczki górskiej odepchnął szarżującego czarnego niedźwiedzia i przeżył, by o tym opowiedzieć. Atak miał miejsce, gdy mężczyzna przemierzał grań w pobliżu szczytu góry Futago w Japonii. Atak uchwycił dzięki zamontowanej na kasku kamery GoPro.

Reklama

„Zostałem zaatakowany przez niedźwiedzia od tyłu podczas schodzenia ze skalistego grzbietu Futago” – napisał w opisie pod filmem. „Nie miałem innego wyjścia, jak stawić temu czoła: krzyczałem i kopałem.”

W pierwszej minucie filmu widać, jak wspina się po skalistych półkach góry Futago — potem w kadrze pojawia się ryczący niedźwiedź, który prawie ląduje na jego kolanach. Mężczyzna uderza zwierzę i zrzuca go ze stromego zbocza góry. Po pierwszej szarży wzburzony niedźwiedź wraca, ale turysta wciąż krzyczy i kopie, aż w końcu bestia ustępuje.

Reklama

Japoński niedźwiedź czarny jest podgatunkiem niedźwiedzia czarnego azjatyckiego, który żyje na wyspach Honsiu Shikoku i Kyushu. Mają reputację agresywnych wobec ludzi. Do ataków dochodzi podczas zbierania grzybów i pędów bambusa, które są przysmakiem również dla niedźwiedzi.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów