WildMen

Rykowisko w mieście

Coraz częściej oglądamy dzikie zwierzęta w miastach. Kiedy opuszczają lasy i w biały dzień spokojnie się przechadzają po uliczkach budzą sensacje…

Reklama

Nie pierwszy raz widzimy takie sceny, ale czy oglądający mają świadomość, że takie zachowanie nie jest normalne? Filmy, których znajdziecie kilkadziesiąt zostały nagrane we włoskiej Abruzji. Mieszkańcy tego regionu zaczynają się przyzwyczajać do takiego zachowania, ale takie atrakcje na turystach robią duże wrażenie.

Reklama

Oglądając te sceny nie sposób nie zadać pytania, dlaczego dzikie zwierzęta są tak pewne siebie. Prawdopodobnie powodem jest fakt, że wokół miasteczek w Abruzji znajdują się trzy parki narodowe i 38 rezerwatów. Turystyka w tym regionie jest powszechna, więc jelenie przyzwyczaiły się do obecności człowieka.

Nie tylko w słonecznej Italii rozbudowując miasta i miasteczka otaczamy swoje posesje płotami i przecinamy naturalne szlaki migracji. Pewnie w wielu przypadkach dzikie zwierzęta są zmuszone do przejścia „środkiem” miasta, aby przemieścić się z letnich do zimowych ostoi, albo poszukać atrakcyjnego żeru.

Reklama

Wbrew pozorom nie przestają być dzikimi zwierzętami, o czym ludzie zapominają… W każdej chwili jeleń, dzik, a nawet mała sarna mogą poczuć się zagrożone i zaatakować napastnika, którym może być nawet małe dziecko.

Zbyt mało uwagi poświęcamy migracjom i nie prowadzimy edukacji. Brak wiedzy przekłada się na niechęć, a nawet wrogość do wszystkich, którzy widzą w tym problem. Niestety takie „atrakcje” są niebezpieczne. Osobniki, które zatracają strach przed człowiekiem pomimo sprzeciwu wszystkich miłośników zwierząt powinny być eliminowane przez służby miejskie.

Reklama

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów