Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Rekordowy stan wilków | WildMen

WildMen

Fot Shutterstock

Rekordowy stan wilków

W marcu tego roku w Finlandii żyło 28 wilczych watah. Jest to największe zagęszczenie od stu lat, dlatego władze kolejny zdecydowały się na redukcję.
Reklama

Populację wilków w Finlandii, co roku się redukuje na podstawie derogacji jaką ten kraj zgłosił wstępując do Unii Europejskiej. Odstrzał jest dokonywany w tej części kraju, gdzie hoduje się renifery.

Reklama

Fińskie Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa przyjęło rozporządzenie, które zezwala na odstrzał 20 wilków. Limit nie dotyczy osobników, które zostaną zabite z powodu szkód lub będą zagrożeniem dla ludzi.

Minister rolnictwa i leśnictwa Jari Leppä jest przekonany, że poprzez polowania ludzie czują się bezpiecznie w całej Finlandii, także na terenach, na których żyją wilki. Celem redukcji jest regulowanie populacji, zapobieganie szkodom i poprawa akceptacji wilków.

Reklama

Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa zakomunikowało, że wilk jest ściśle chroniony poza obszarem hodowli reniferów zgodnie z Dyrektywą Siedliskową UE. Wyjątki mają miejsce tylko w sytuacjach kiedy nie ma innego rozwiązania. Jednak polowania nie wpływają negatywnie na stan ochrony wilka w tym kraju.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów