PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot Shutterstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Otwarcie polowania

Botswana sprzedała 294 licencje na polowanie na słonie. Dochód z turystyki myśliwskiej finansuje ochronę przyrody.

Zakaz polowania na słonie został zniesiony w Botswanie w 2019 roku. Projekt poniósł spektakularną porażkę, ponieważ rząd postanowił rozbroić strażników. Niestety przez dwa lata kłusownicy zabili 60 nosorożców, co było bezpośrednim powodem zmiany polityki.

W najbliższym sezonie postanowiono odstrzelić 294 słonie. W ciągu ostatnich 30 lat populacja tego gatunku wzrosła z 50 000 do 130 000 zwierząt. Botswana jest domem dla prawie jednej trzeciej populacji słoni w Afryce.

W 2020 roku rząd Botswany sprzedał na aukcji 83 licencje. Mięso upolowanych zwierząt jest profesjonalnie przetwarzane i sprzedawane na lokalnych targach. Środki uzyskiwane z polowań przeznacza się teraz na szkolenie i wyposażenie strażników, którzy walczą z kłusownictwem.

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) wielokrotnie podkreślała, że ograniczenie kontrolowanego i legalnego polowania na trofea w Afryce zagraża ochronie i wspiera kłusownictwo. Polowania tworzą cenne miejsca pracy dla miejscowej ludności i zapewnia stały wpływ podatków.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów