WildMen

Fot Shutterstock

Otwarcie polowania

Botswana sprzedała 294 licencje na polowanie na słonie. Dochód z turystyki myśliwskiej finansuje ochronę przyrody.

Zakaz polowania na słonie został zniesiony w Botswanie w 2019 roku. Projekt poniósł spektakularną porażkę, ponieważ rząd postanowił rozbroić strażników. Niestety przez dwa lata kłusownicy zabili 60 nosorożców, co było bezpośrednim powodem zmiany polityki.

W najbliższym sezonie postanowiono odstrzelić 294 słonie. W ciągu ostatnich 30 lat populacja tego gatunku wzrosła z 50 000 do 130 000 zwierząt. Botswana jest domem dla prawie jednej trzeciej populacji słoni w Afryce.

W 2020 roku rząd Botswany sprzedał na aukcji 83 licencje. Mięso upolowanych zwierząt jest profesjonalnie przetwarzane i sprzedawane na lokalnych targach. Środki uzyskiwane z polowań przeznacza się teraz na szkolenie i wyposażenie strażników, którzy walczą z kłusownictwem.

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) wielokrotnie podkreślała, że ograniczenie kontrolowanego i legalnego polowania na trofea w Afryce zagraża ochronie i wspiera kłusownictwo. Polowania tworzą cenne miejsca pracy dla miejscowej ludności i zapewnia stały wpływ podatków.

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów