środa, 11 grudnia, 2024
Strona głównaNaturaMigracja węgierskich jeleni

Autor

Migracja węgierskich jeleni

Wielkie migracje kojarzą się nam głównie z masowym przemieszczaniem się milionów dużych ssaków przez słynną równinę Serengeti we wschodniej Afryce. Tymczasem występują na wszystkich kontynentach.

Reklama

Między innymi jelenie wapiti i antylopy widłorogie migrują USA. Naukowcy mieli świadomość, że dzikie zwierzęta przemieszczają się sezonowo, ale dopiero niedawno – dzięki technologii GPS – udało się rozwikłać tą tajemnicę.

Migracje zapewniają wymianę genów. Najczęściej takie zachowanie obserwowane jest u młodych osobników. Badania przeprowadzone na terenie Parku Narodowego Las Bawarski potwierdziły, że młody byk „Spiesser” powędrował ponad 800 kilometrów na wschód.

Reklama

Zjawisko obserwowane na Węgrzech nie jest do końca zbadane. Jelenie z Parku Narodowego Dunaj-Drawa – który położony jest na terenach zalewowych tych rzek – od kilku lat migrują w prawdopodobnie w poszukiwaniu pożywienia na tereny rolnicze.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zamach na Lasy Państwowe

Aleksander Jakubowski dyrektor departamentu leśnictwa i łowiectwa z resortu środowiska z pełną premedytacją za pośrednictwem swojego kolegi wrzuca „granat” do Lasów Państwowych.

Dziki – śmiertelne zagrożenie...

Naukowcy z Hiszpanii potwierdzili, że dziki przenoszą wirusowe zapalenie wątroby typu E na mieszkańców Barcelony.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.