piątek, 18 października, 2024

Autor

Bajki o wilkach

Wbrew opiniom organizacji pseudoekologicznych liczba ataków wilków na zwierzęta gospodarskie wzrasta po wprowadzeniu zakazu odstrzału.

Miłośnicy wilków praktycznie w każdej dyskusji twierdzą, że ich redukcja powoduje rozbicie watah i zwiększenie liczby ataków na zwierzęta gospodarskie. Powołują się na dane z krajów nadbałtyckich, gdzie liczebność wilków jest prawdopodobnie niedoszacowana i pomimo redukcji stale rośnie.

Dane z Hiszpanii – gdzie całkowicie zakazano kontroli wilków w 2021 roku – przeczą tezie, jaką „sprzedają” nam aktywiści. Po decyzji lewicowego rządu nastąpił tam znaczący wzrost liczby ataków, co ma bardzo negatywne konsekwencje dla hodowców i wywołuje coraz większe protesty.

Według najnowszych danych w Hiszpanii codziennie dochodzi do około 35 ataków wilków na zwierzęta gospodarskie. W 2022 roku odnotowano tam 12 898 ataków, czyli o 2338 więcej, co zagraża stabilności ekonomicznej dla wielu gospodarstw a w efekcie bezpieczeństwu.

Nasilenie ataków na zwierzęta gospodarskie wymaga podjęcia zdecydowanych decyzji. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ochrona dzikiej przyrody jest ważna, ale nie można w Europie doprowadzić do sytuacji, w której hodowla zwierząt gospodarskich będzie nieopłacalna.

Nie możemy być zakładnikami garstki aktywistów organizacji pseudoekologicznych, które mogą – świadomie lub nie – realizować politykę uzależnienia Unii Europejskiej od dostaw żywności z poza wspólnoty.

Z tego powodu ostatnia decyzja krajów członkowskich o obniżeniu statusu ochrony wilka jest właściwym kierunkiem, ponieważ nadrzędnym celem naszych rządów jest ochrona ludzi, których utrzymanie jest zależne od hodowli zwierząt!

.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.