sobota, 12 października, 2024

Autor

Zastój w Europie

Skóry lisów, kun, czy jenotów są używane w przemyśle futrzarskim. Do niedawna największą popularnością cieszą się kuny. Niestety aktualna sytuacja spowodowała jednak zastój w całej Europie.

Na rynku wewnętrznym sprzedają się bardzo małe ilości futer, a teraz coraz trudniej sprzedają się również na rynkach międzynarodowych. Nadmierna podaż sprawiła, że ceny systematycznie spadają zarówno skór surowych jak również wygarbowanych.

Magazyny są wypełnione po brzegi, ale jest światełko w tunelu. Wszystko wskazuje, że w przyszłym sezonie sytuacja może się odwrócić, ponieważ europejskie fermy dostały duże dotacje i wygasiły produkcję.

Dlatego myśliwi, którzy mają możliwość zamrożenia surowych skór mogą liczyć na powrót koniunktury, a przed nami czas, w którym powinniśmy intensywnie redukować wszystkie drapieżniki!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.

Alarm bombowy dla miasta Warszawy

Dzisiaj przetestowano w stolicy system ostrzegania mieszkańców przed nalotem bombowym, a w tym samym czasie podsekretarz Dorożała deprecjonuje część systemu obrony cywilnej!

Zaatakował i zabił

W sobotę 5 października na Słowacji niedźwiedź zaatakował i zabił grzybiarza. To kolejny śmiertelny przypadek na Słowacji. Tym razem ofi...

W „Gospodzie pod Dębem” ekosi nie b...

Myśliwi po raz kolejny udowodnili, że potrafią w jednym szeregu razem z wojskiem i strażakami walczyć z żywiołem, jakim jest powódź. Przeciwników polowań na wałach nikt nie widział.

W obronie koniecznej

Trzej młodzi myśliwi polujący na kaczki zostali otoczeni przez watahę wilków. Musieli się bronić i zabić objętego ochroną drapieżnika.