czwartek, 3 kwietnia, 2025
Strona głównaAktualnościZarządzanie wilkiem

Autor

Zarządzanie wilkiem

Decyzja jest oparta na dowodach naukowych, w tym aktualnych i historycznych informacjach na temat liczby i rozmieszczenia wilków. Jest to jeden z największych sukcesów USA w dziedzinie ochrony przyrody.

Wilkiem będzie można zarządzać w 48 stanach na południe od Kanady. Szacunki mówią, że obecnie w bytuje tam ponad 5600 wilków, a na Alasce – gdzie ten gatunek nie był zagrożony – żyje około 11 tysięcy.

Safari Club International z uznaniem wyrazili się o agencji, która podjęła decyzje w oparciu o wiedzę i nie uległa presji oraz emocjonalnej retoryce środowisk antyłowieckich.

Reklama

W przypadku dużych drapieżników zarządzanie populacją jest bardzo trudnym zadaniem. Łatwo zachwiać kruchą równowagę, a doskonałym przykładem jest Kanada, gdzie rząd musi w tym roku zmniejszyć liczbę wilków nawet o 80 procent. Wynika to z drastycznego spadku liczebności karibu.

Myśliwi mają dostać wysokie premie za odstrzał. Redukcja ma być również wykonywana z helikopterów.

Reklama

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.

Drugi termin – oszukiwanie de...

Znacie to powiedzenie - najpierw stwarzamy problem, a potem go bohatersko rozwiązujemy. Pasuje jak ulał do propozycji Naczelnej Rady Łowieckiej, która chce obniżyć kworum na Walnych Zgromadzeniach Kół.

Debata o ustroju PZŁ

Samorządność coraz bliżej. Podczas sejmowej podkomisji rozgorzała bardzo gorąca dyskusja i do projektu nowelizacji ustawy łowieckiej wróciły narzędzia nadzorcze.

Sabotowanie walki z ASF

Podsekretarza Dorożała sabotuje działania inspekcji weterynaryjnej i od czterech miesięcy nie pozwala przeszukać Drawieńskiego Parku Narodowego.