piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościTabletka na żmiję

Autor

Tabletka na żmiję

W Europie największym problemem są żmije. Każdego roku mamy około 20 tysięcy przypadków ukąszeń, z czego 30 to przypadki śmiertelne. Zdecydowanie największym zagrożeniem są ukąszenia małych dzieci.

Ofiary ukąszeń węży potrzebują antytoksyny. Lekarstwo musi być podawane dożylnie w szpitalu, do którego muszą trafić ofiary jak najszybciej, co w wielu przypadkach nie jest prostym zadaniem. Dlatego Amerykanie opracowali antytoksynę w postaci tabletki, która może uratować życie wielu poszkodowanym, ponieważ neutralizuje ukąszenia różnych węży.

Sześć ośrodków badawczych w USA oraz sześć w Indiach oceni skuteczność specyfiku. Amerykanie będą badać, jak lek działa na ukąszenia jadowitych węży występujących w USA, a indyjscy badacze przyjrzą się ukąszeniom innych jadowitych węży.

Reklama

Tego typu badania trwają wiele lat, więc wybierając się na polowanie lub wyprawę z rodziną na grzyby pamiętajmy, że najlepszym zabezpieczeniem są wysokie buty!

Pamiętajcie! W przypadku ukąszenia przez żmiję należy jak najszybciej ofiarę przetransportować do szpitala nie wolno nacinać miejsca i odsysać jadu!

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.