piątek, 18 kwietnia, 2025

Autor

Europejski lider

Włoska broń i amunicja produkowana dla myśliwych oraz strzelców w 86 procentach przeznaczona jest na rynki zagraniczne. Dane zostały zebrane przez Uniwersytet „Carlo Bo” w Urbino, który zbadał lata 2016-2019.

Wzrosły również wydatki poniesione przez strzelców i myśliwych, które w tym okresie wzrosły o 3,1% na łączną kwotę ponad 3 mld euro .

Większość europejskich producentów i organizacji łowieckich finansuje takie badania, ponieważ wyniki uświadamiają wartość ekonomiczną, która najlepiej trafia do polityków. Wzrost włoskiego sektora – szczególnie w dobie kryzysu – w realny sposób wspiera system gospodarczy i zyskuje nowych sprzymierzeńców.

Reklama

W tej debacie drugim ważnym wskaźnikiem są miejsca pracy. Włoski przemysł broni i amunicji myśliwskiej daje zatrudnienie dla 19 tysięcy pracowników! A w pokrewnych sektorach produkujących akcesoria dla łowiectwa i strzelectwa zatrudnionych jest ponad 80 tysięcy osób.

Pozytywne, a przede wszystkim wzrostowe trendy, jakie pokazało najnowsze badanie są z pewnością wynikiem stałego poprawiania efektywności procesów produkcyjnych jaki zachodzi we włoskich firmach, ale również potwierdzeniem jakości uznawanej na całym świecie.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czerwona kartka dla celebryty

Marcin Możdżonek kolejny raz potwierdził, że nie dorósł do funkcji prezesa Naczelnej Rady Łowieckiej. Wsparł Mentzena czym szkodzi wszystkim myśliwym.

Działanie na szkodę myśliwych

Atakowanie Urszuli Pasławskiej i nazywanie skandalem przerwy w obradach komisji środowiska jest dowodem, że funkcja prezesa rady przerosła Marcina Możdżonka.

Ministra kontra Możdżonek

Mikołaj Dorożała na posiedzeniu podkomisji został sponiewierany przez Marcina Możdżonka. Paulina Hennig-Kloska zdjęła z boiska swojego podsekretarza i osobiście znokautowała prezesa NRŁ.

Niemy zjazd

XXV, a właściwie XXVI Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Łowieckiego za nami. Przez dwa dni ponad 260 delegatów siedziało w hotelu i generalnie milczało.

Krajowy Zjazd Delegatów

To miejsce na dyskusję na temat wyzwań, jakie stoją przed myśliwymi w XXI wieku oraz budowania strategii, która obroni łowiectwo.