piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościBlokowanie polowań zabronione

Autor

Blokowanie polowań zabronione

Od 8 sierpnia zakłócanie polowań będzie uznawane za przestępstwo. Bez wątpienia skończy się blokowanie wjazdu lub nielegalne wejścia na wyznaczony obszar łowiecki.

Reklama

Nowe prawo za utrudnianie normalnego przebiegu polowania przewiduje możliwość nałożenia grzywny w wysokości od 2 000 euro do 10 000,00 euro!

Francuski Senat zatwierdził podobne rozwiązanie pod koniec 2019 roku. Ustawa o surowym karaniu aktywistów organizacji antyłowieckich oraz terrorystów atakujących hodowców zwierząt była stanowczą odpowiedzią na akcje bojowników, którzy blokowali polowania oraz atakowali rolników.

Reklama

Nad Sekwaną w przypadku blokowania polowań taka aktywność jest karana grzywną w wysokości 5 000 euro, ale również można trafić na sześć miesięcy do więzienia. Jednak jeśli ekoterroryści zaatakują rolników lub przedsiębiorców hodujących zwierzęta – kara może wynieść 15 000 euro i rok więzienia!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.