czwartek, 21 listopada, 2024
Strona głównaNaturaTurysta odpiera atak

Autor

Turysta odpiera atak

Miłośnik wspinaczki górskiej odepchnął szarżującego czarnego niedźwiedzia i przeżył, by o tym opowiedzieć. Atak miał miejsce, gdy mężczyzna przemierzał grań w pobliżu szczytu góry Futago w Japonii. Atak uchwycił dzięki zamontowanej na kasku kamery GoPro.

„Zostałem zaatakowany przez niedźwiedzia od tyłu podczas schodzenia ze skalistego grzbietu Futago” – napisał w opisie pod filmem. „Nie miałem innego wyjścia, jak stawić temu czoła: krzyczałem i kopałem.”

W pierwszej minucie filmu widać, jak wspina się po skalistych półkach góry Futago — potem w kadrze pojawia się ryczący niedźwiedź, który prawie ląduje na jego kolanach. Mężczyzna uderza zwierzę i zrzuca go ze stromego zbocza góry. Po pierwszej szarży wzburzony niedźwiedź wraca, ale turysta wciąż krzyczy i kopie, aż w końcu bestia ustępuje.

Reklama

Japoński niedźwiedź czarny jest podgatunkiem niedźwiedzia czarnego azjatyckiego, który żyje na wyspach Honsiu Shikoku i Kyushu. Mają reputację agresywnych wobec ludzi. Do ataków dochodzi podczas zbierania grzybów i pędów bambusa, które są przysmakiem również dla niedźwiedzi.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.

Lasy społeczne – co się kryje...

Wygląda na to, że przy biernej postawie leśników, Dorożała i reszta naszej zielonej bolszewi, pod pięknie brzmiącym hasłem „przywracamy lasy społeczeństwu”, zamierza zniszczyć polskie lasy.

„Ożywić Pola” – szkoła w natu...

Fundamentem akceptacji dla łowiectwa jest edukacja dzieci i młodzieży, co doskonale rozumieją Brytyjczycy…

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.