piątek, 18 października, 2024
Strona głównaAktualnościWilk zaatakował na Litwie

Autor

Wilk zaatakował na Litwie

Na Litwie 64-letni Elfaiz Ismailov, który pochodzi z Azerbejdżanu, ale od wielu lat jest rolnikiem w Kupiškach, nie po raz pierwszy zetknął się z wilkami. Jego gospodarstwo często nawiedzają. Tylko w tym roku stracił sześć owiec, jagnię i źrebię.

Po północy psy rolnika zaczęły głośno ujadać. Cała rodzina się obudziła. Gospodarz wyszedł na podwórko i wypuścił psy, które ruszyły w stronę pastwiska.

Wilk uciekając przed psami spotkał człowieka i zaatakował. Elfaiz zasłonił się lewą ręką, którą wilk ugryzł. W prawej trzymał nóż i dźgnął nim ważącego 40 kilogramów drapieżnika.

Zdarzenie zostało zgłoszone. To pierwszy przypadek pokonania wilka nożem na Litwie. Truchło zostało zabrane przez służby weterynaryjne, aby ustalić, czy był to wilk, czy hybryda.

Elfaiz Ismailov z wilkiem, którego pokonał nożem…

W piątek 2 września w pobliżu ogródków działkowych przy ulicy Poznańskiej w Legnicy dzik zaatakował dziecko. 6-letni chłopiec trafił do szpitala w ciężkim stanie. Agresywnego dzika szukają policjanci i strażnicy miejscy. Takich wiadomości będzie coraz więcej w mediach, ponieważ każde dzikie zwierzę może zaatakować.

Obrońcy zwierząt stanowczo się sprzeciwiają usuwania z miast nie tylko dzików, ale również lisów roznoszących między innymi wściekliznę. Wilk jest dla niech bóstwem. W zeszłym roku biegały już po przedmieściach Poznania. Zgoda na ich odstrzał wywołała medialną burzę.

Musi dojść do wielu tragedii, aby ludzie zrozumieli, że w miastach nie ma miejsca dla dzikich zwierząt – należy wszystkie eliminować. Jak długo jeszcze będziemy terroryzowani przez grupkę aktywistów?

Medialne akcje – jestem z dzikiem – jestem z łosiem – jestem z wilkiem – zwiększają zagrożenie i budują konflikt. Rachunek zapłacą zwierzęta. Duże drapieżniki – jak sama nazwa wskazuje mogą funkcjonować jedynie w dużych kompleksach leśnych, gdzie mogą polować na dzikie zwierzęta.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zieloni zostali zaorani

Sejmowa komisja ochrony środowiska dyskutowała o strategii zarządzania żubrem. Profesor Wanda Olech merytorycznymi argumentami „zaorała” ministerstwo i zielone posłanki.

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.