piątek, 18 października, 2024

Autor

Alkohol szkodzi

Sąd Rejonowy w Buriacji rozpatrzył sprawę karną przeciwko 44-letniemu łowcy, który został oskarżony o brak pozwolenia na broń i nielegalne polowanie. Jak wynika z akt sprawy, rdzenny mieszkaniec regionu przez 17 lat mieszkał samotnie w tajdze.

Praktycznie nie wychodził z lasu. Karabin TOZ-8M odziedziczył po swoim dziadku, więc nie miał pozwolenia na broń. Łowca prawdopodobnie nie miał świadomości, że popełniania przestępstwo, ponieważ postanowił sprzedać nielegalnie zdobyte skóry 30 soboli i udał się do Ułan-Ude.

I może wszystko poszłoby gładko, ale głód alkoholu zniweczył jego plany. Został zatrzymany przez policjantów za picie w miejscu publicznym.

Podczas jego przeszukania znaleziono broń i 30 soboli, ale „trapera” można było postawić przed sądem tylko za „karabin”. Jeśli chodzi o nielegalne polowanie, sąd umorzył sprawę karną ze względu na przedawnienie, ponieważ sobole zostały ustrzelone – zdaniem łowcy – w 2017 roku.

Myśliwy został skazany przez sąd na rok pozbawienia wolności, na szczęście w zawieszeniu, dlatego może wrócić do tajgi. Spotkanie z wymiarem sprawiedliwości będzie z pewnością powodem omijania miast szerokim łukiem.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Plan awaryjny

Nie wystarczy zakazać polowania. W obliczu drastycznego spadku liczebności danego gatunku należy opracować i wdrożyć skuteczny „plan awaryjny”.

Hubertus im. profesora Jana Szyszko...

Organizatorzy XVI Hubertusa Węgrowskiego i XI Hubertusa Nadwiślańskiego zapraszają wszystkich myśliwych i miłośników łowiectwa 20 października, czyli w najbliższą niedzielę - do Łochowa.

Uczciwe polowanie

Używanie przez myśliwych dronów z kamerami termowizyjnymi zostaje uznane za złamanie zasady „uczciwego polowania”.

Łowiecka twierdza

Spoglądając na otaczającą nas rzeczywistość musimy postawić pytanie, czy kilkuset myśliwych jest w stanie uratować łowiectwo?

Wtorkowy protest myśliwych

Wydarzeniem bardziej medialnym niż rzeczywistym był myśliwski protest myśliwych pod Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Szwecja wolna od ASF

W zeszłym roku afrykański pomór świń wykryto w Szwecji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu myśliwych udało się skutecznie zlikwidować ognisko ASF.