piątek, 22 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościZarządzanie wilkiem

Autor

Zarządzanie wilkiem

Decyzja jest oparta na dowodach naukowych, w tym aktualnych i historycznych informacjach na temat liczby i rozmieszczenia wilków. Jest to jeden z największych sukcesów USA w dziedzinie ochrony przyrody.

Wilkiem będzie można zarządzać w 48 stanach na południe od Kanady. Szacunki mówią, że obecnie w bytuje tam ponad 5600 wilków, a na Alasce – gdzie ten gatunek nie był zagrożony – żyje około 11 tysięcy.

Safari Club International z uznaniem wyrazili się o agencji, która podjęła decyzje w oparciu o wiedzę i nie uległa presji oraz emocjonalnej retoryce środowisk antyłowieckich.

Reklama

W przypadku dużych drapieżników zarządzanie populacją jest bardzo trudnym zadaniem. Łatwo zachwiać kruchą równowagę, a doskonałym przykładem jest Kanada, gdzie rząd musi w tym roku zmniejszyć liczbę wilków nawet o 80 procent. Wynika to z drastycznego spadku liczebności karibu.

Myśliwi mają dostać wysokie premie za odstrzał. Redukcja ma być również wykonywana z helikopterów.

Reklama

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Dziki w szkole i przedszkolu

Nasze ministerstwo środowiska neguje redukcję dzików, a Szwajcaria chroniąc kraj przez wirusem ASF będzie serwować dziczyznę w szkołach i przedszkolach.

Ptasia debata

Uwaga myśliwi czas się zmobilizować! To jest też zadanie dla Zarządu Głównego PZŁ- trzeba spowodować by na ptasiej debacie pojawili się i nasi reprezentanci.

Subiektywny przegląd poczty mailowe...

Często moje koleżanki i koledzy zastanawiają się, dlaczego media głównego nurtu atakują myśliwych. Odpowiedź jest prosta! Nasi przeciwnicy mają „maszynę” do zarabiania pieniędzy!

Czeska komedia – sikanie na n...

Z policyjnej akcji redukowania dzików nasi sąsiedzi zrobili prawdziwą komedię. Zdjęcie myśliwych oddających mocz w Górach Izerskich stało się powodem postawienia im zarzutów karnych.

Premier z myśliwymi

W obecnej koalicji rządzącej - interesów myśliwych oraz leśników broni tylko jedno ugrupowanie polityczne.

Wirus dziesiątkuje populację szarak...

W zachodnich landach Niemiec (Dolnej Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii) szybko rośnie liczba zakażonych królików i zajęcy. Niemiecki Związek Łowiecki (DJV) apeluje do myśliwych o usuwanie chorych i padłych zwierząt.