WildMen

Uchwała ostateczna

Zarząd Główny PZŁ postanowił zakupić 44 ambulanse medyczne i przekazać je do dyspozycji Ministra Zdrowia. Niepodpisana przez nikogo uchwała została rozesłana do okręgów, które mają do 10 kwietnia przesłać trzy miliony na konto centrali.
Reklama

Prawdopodobnie Zarząd Główny odbył dzisiaj telekonferencję i zadecydował przekazać związkowe środki na pomoc służbie zdrowia. Cel piękny, ale wszyscy moi rozmówcy mają poważne wątpliwości, czy „ostateczna uchwała” jak napisano w jej treści jest zgodna z prawem.

Reklama

Członek NRŁ prof. Paweł Piątkiewicz, w rozmowie telefonicznej wyraził swoje zaskoczenie treścią tej uchwały. Jego zdaniem decyzja ZG PZŁ jest sprzeczna ze Statutem PZŁ, a przekazanie takiego daru dla służby zdrowia niestety nie mieści w statutowych działaniach Polskiego Związku Łowieckiego.

Zebranie 30 zł od każdego myśliwego jest możliwe. W przeszłości na przykład Zarząd Główny PZŁ organizował zbiórkę publiczną dla tragicznie zmarłego na polowaniu myśliwego – Jacka Komorowskiego. Zawiązał się komitet, uzyskano zgodę MSWiA i zebrano środki, które pomogły zakupić mieszkanie dla trójki dzieci i żony.

Reklama

Z informacji jakie uzyskałem łowczy krajowy poprosił członków Naczelnej Rady Łowieckiej o zajęcie stanowiska. Można wnioskować, że jeśli nie uzyska aprobaty to dzisiejsza uchwała nie będzie jednak ostateczna.

Treść uchwały Zarządu Głównego PZŁ

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów