WildMen

Fot Facebook Edward Siarka

Spałem w Pile

Zbliżają się wybory! Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka pomimo, że jest nowosądeckim góralem otworzył biuro poselskie w Pile.
Reklama

W mediach społecznościowych wiceminister Siarka zakomunikował, że otwiera swoje nowe biuro poselskie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jego okręg wyborczy to Nowy Sącz.

Reklama

Solidarna Polska ma tylko 16 posłów w Parlamencie, ale intensywnie przygotowuje się do wyborów i szuka poparcia. Edward Siarka w dniu otwarcia biura spotkał się ze strażakami i leśnikami.

Z pewnością przy kolejnej gospodarskiej wizycie wiceministra myśliwi z okręgu pilskiego dostąpią zaszczytu i spotkają się z Edwardem Siarką nadzorującym Polski Związek Łowiecki i pomysłodawcą nowelizacji ustawy łowieckiej.

Reklama

Projekt leży w Sejmie i jest w czystej formie aneksją NASZEGO związku, ponieważ Solidarna Polska zamierza za nasze składki stworzyć sobie zaplecze polityczne, które będzie w najbliższych wyborach pracować na ich bardzo wątpliwy sukces wyborczy.

Jeśli wiceminister zaryzykuje spotkanie z pewnością padną ciekawe pytania, aby ułatwić koleżankom i kolegom przypominamy pomysły na „zreformowanie” łowiectwa jakimi chce uraczyć myśliwych Edward Siarka!

Reklama
  1. Statut PZŁ ma być nadawany przez ministra.
  2. To minister będzie określał wysokość wynagrodzenia łowczego krajowego i pozostałych pracowników związku, które wypłacane sa z naszych składek.
  3. Naczelna Rada Łowiecka – ma być jedynie organem opiniodawczym dla Zarządu Głównego PZŁ.
  4. Minister będzie powoływać Łowiecką Radę Naukową przy ministerstwie, która będzie między innymi opiniować jak wydawać środki na promocję łowiectwa.
  5. W przypadku likwidacji koła PZŁ będzie miało regres na wszystkich członkach koła, czyli będzie wysyłać komornika.
  6. Zamierza zlikwidować status niestowarzyszonych i dać rok na znalezienie koła, a jeśli nie znajdą to ZO PZŁ będzie ich przydziel do kół, które mają najmniej myśliwych w przeliczeniu na hektary.
  7. Inwentaryzację zwierzyny mają przeprowadzać Lasy Państwowe.
  8. Koło łowieckie może dzierżawić tylko 2 obwody.
  9. Ma być możliwość wypowiedzenia umowy dzierżawy w przypadku kiedy koło nie wykona planu odstrzału lub gdy będzie negatywna opinia prowadzenia gospodarki łowieckiej.
  10. Zdaniem wiceministra musi funkcjonować obowiązkowa książka elektroniczna.

Życzymy wielu sukcesów panu Edwardowi Siarce w okręgu pilskim i dedykujemy „myśliwską” piosenkę Artura Andrusa.

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów