Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Dzik wyeliminował trzech myśliwych | WildMen

WildMen

Fot Shutterstock

Dzik wyeliminował trzech myśliwych

W ubiegły weekend ranny dzik zaszarżował i „zdziesiątkował” drużynę polujących myśliwych.
Reklama

Myśliwi z Béruges (Francja) tradycyjnie zorganizowali w tę sobotę polowanie zbiorowe na dziki. Ranny dzik zaatakował trzech myśliwych. Najpierw zdołał ranić 25-letniego łowcę w udo. Na ratunek pospieszył mu 70 letni kolega, którego dzik też zdołał powalić i poważnie pociąć szablami.

Reklama

Szarżę dzika zakończył 37-letni myśliwy, który skłuł odyńca kordelasem, ale w trakcie interwencji został ugryziony w rękę. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostały wezwane służby ratunkowe. Najgroźniejsze rany miał 70 latek, który został przewieziony do szpitala w Poitiers wraz z dwoma swoimi towarzyszami. Na szczęście stan zdrowia poszkodowanych myśliwych nie zagraża ich życiu.

Polowanie na dziki stwarza wiele groźnych sytuacji, w których możemy stracić życie, dlatego każdy myśliwy musi umieć zatamować krwawienie. Najczęściej dochodzi do wypadków podczas dochodzenia postrzałków, a w czasie polowań zbiorowych narażeni na atak są również podkładacze psów i naganiacze. W każdej chwili możemy się znaleźć w sytuacji, w której będziemy musieli udzielić pierwszej pomocy.

Reklama

Koniecznie przeczytajcie artykuł „Szarża odyńca”

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów