PRZYPINKI DLA LUDZI NATURY

Fundusze pozyskane ze sprzedaży wspierają nasze projekty związane z ochroną przyrody i ratowaniem zagrożonych gatunków!

Fot. Beretta
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on tumblr
Share on email
Share on print

Dwutakt Beretta BRX1

Największy włoski producent broni pisze całkowicie nowy rozdział w swojej historii.

Beretta bardzo mocno rozpycha się na rynku broni i amunicji. W tym roku zaprezentowali już model Ultraleggero, a wczoraj swój pierwszy dwutakt BRX1. Szybki, bezpieczny i niezawodny – zdaniem producenta – sztucer może poważnie zamieszać na rynku.

BRX1 pod wieloma względami nie różni się od innych dwutaktów. Broń posiada 3-pozycyjny bezpiecznik. Beretta jednak daje myśliwym bardzo szeroki wachlarz możliwości samodzielnego dostosowania broń do indywidualnych potrzeb.

W przypadku zmiany kalibru myśliwy wymienia lufę, magazynek i część zamka. W bardzo łatwy sposób – beznarzędziowy – można regulować spust i ustawić jego „twardość” na 900g, 1100g i 1300g. Włosi pomyśleli również o leworęcznych myśliwych. Samodzielnie beż żadnych narzędzi możemy wybrać miejsce dźwigni zamka.

Dwutakt będzie początkowo dostępny w standardowych kalibrach .308 Win., .30.06 oraz .300 Win. oraz Creedmoor 6,5. W magazynku BRX1 mieści się pięć naboi plus jeden w komorze (również w przypadku amunicji magnum). Waga broni bez optyki i montażu to około 3,3 kg.

Beretta twierdzi, że podążają nowymi ścieżkami, ponieważ postawili sobie wyzwanie bycia bliżej myśliwych. Każdy kto miał możliwość strzelania z Beretty wie, że jest to broń wyjątkowo dobrze zbalansowana i taki również ma być BRX1.

Z materiałów promocyjnych widać, że sztucer przypomina klocki lego. Widząc takie „ plastikowe składaki” mam mieszane uczucia. Tym bardziej, że większość producentów broni idzie w kierunku maszynowej produkcji, a głównym celem jest stworzenie taniego produktu!

Sugerowana cena dwutaktu BRX1 to 1599 euro!

Nowości zawsze były największą atrakcją targów. W czasie pandemii wiele firm – w tym Beretta postanowiła zaprezentować dwutakt BRX1 w Internecie…

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów