środa, 11 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościŁowiectwo bardziej kobiece

Autor

Łowiectwo bardziej kobiece

Niemiecki związek łowiecki (DJV) zebrał dane społeczno-demograficzne i porównał je z 2016 rokiem. Myśliwi za naszą zachodnią granicą inwestują znacznie więcej pieniędzy z własnej kieszeni w utrzymanie biotopów i ochronę gatunków niż sześć lat temu. Kwota wzrosła o ponad połowę do 130 milionów euro rocznie.

Reklama

Wydatki na zapobieganie szkód w lasach i na polach wzrosły prawie trzykrotnie do prawie 327 mln euro. Ponad 403 tysiące myśliwych w Niemczech wydaje łącznie 1,8 miliarda euro rocznie!

Statystyczny myśliwy spędza ponad 41 godzin miesięcznie na łonie natury. Z tego ponad 25 godzin na polowaniu, a 16 godzin poświęca pracy na rzecz łowiska. Miedzy innymi ratują dzikie zwierzęta w czasie pierwszych sianokosów!

Reklama

Nasi sąsiedzi poważnie traktują dobrostan zwierząt. Przeciętnie trzy razy w roku chodzą na strzelnicę, aby ćwiczyć swoje umiejętności strzeleckie. 33 procent badanych trenuje nawet ponad 4 razy w roku!

Z ankiety wynika, że myśliwi w Niemczech stanowią cały przekrój społeczeństwa. Pracownicy i urzędnicy państwowi stanowią – 27 procent. Kadry kierowniczej oraz urzędników służby cywilnej jest 18 procent. Samozatrudnieni stanowią 10 procent, a rolników i leśników jest tylko 3 procent.

Reklama

W porównaniu z 2016 rokiem o ponad połowę więcej poluje kobiet. Obecnie jest ich 11 procent. W tym samym okresie średni wiek myśliwych w Niemczech spadł o rok do 56 lat.

W co drugim myśliwskim domu mieszka pies. Najpopularniejszą rasą są wyżły – 25 procent. Na drugim miejscu są jamniki i teriery po 9 procent, retrievery 8 procent, tropowce 7 procent, a gończe 6 procent.

Wielka szkoda, że Polki Związek Łowiecki nie przeprowadza takich badań…

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Zostań bohaterem!

Przeciwnicy polowania manipulują i zbierają kasę. Lekceważymy ekofikołków uważając ich, za pryszczatych, brodatych i słabokumatych, Nic z tych rzeczy. To dobrze zorganizowany biznes!

Unia Europejska będzie redukować wi...

W Strasburgu odbyło się 44 posiedzenie stałego komitetu Konwencji Berneńskiej. Na wniosek Unii Europejskiej obniżono status ochrony wilków. To kolejny krok, aby w przyszłości aktywnie zarządzać tym gatunkiem.

Kontrola polowań

We Francji corocznie w czasie polowań zbiorowych dochodzi do ponad 100 wypadków, dlatego „straż łowiecka” od czterech lat prowadzi tam akcję kontroli myśliwych.

NRŁ stawia wnyki

Rozwiązaniem naszych związkowych problemów, może być uchwalenie przez Krajowy Zjazd Delegatów nowego Statutu Polskiego Związku Łowieckiego.

Myśliwi tym razem wygrali

Zwyciężył zdrowy rozsądek. Myśliwi przebywający na terenach podmokłych NIE mogą być karani za posiadanie amunicji ołowianej.

Polowanie dla bogaczy

Czy NRŁ pod przewodnictwem Marcina Możdżonka zmienia model łowiectwa? Członkowie rady podnoszą składkę nie oglądając się na emerytów, ale również młodzież, którą mieliśmy przyciągać do polowania...