środa, 23 kwietnia, 2025
Strona głównaNaturaZimowa kampania

Autor

Zimowa kampania

Turyści bardzo często naruszają nieświadomie granice siedlisk kuraków. Niepotrzebnie niepokoją kuraki powodując utratę energii i stres, co może prowadzić do śmierci. Dlatego Bawarski Urząd Ochrony Środowiska, i monachijska sekcja Niemieckiego Związku Alpejskiego prowadzą kampanię mającą na celu ochronę zagrożonych gatunków.

Plakaty wskazują ważne zasady postępowania podczas zimowych wycieczek. Przestrzegając prostych zasad, każdy może wnieść swój wkład w ochronę rzadkich kuraków. Akcja ma być widoczna w całym regionie Alp Bawarskich, między innymi w sklepach sportowych i schroniskach górskich.

W tym sezonie narciarskim alpejskie rezerwaty będą pilnowane i obserwowane również przez alpinistów.

Reklama
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Przekaż 1,5 % na fundację PZŁ

Koleżanki i Koledzy zbliża się czas rozliczenia podatków, co daje możliwość przekazania 1,5 % na „Fundację Hodowli i Reintrodukcji Zwierząt Dziko Żyjących - Ekologiczni” powołaną przez Polski Związek Łowiecki.

Czekamy na trupa

W ciągu kilkunastu ostatnich dni miały miejsce trzy ataki wilków na ludzi. Politycy nie dostrzegają zagrożenia i bezczynnie czekają na tragedię.

Czarne chmury nad wilkiem

Komisja Europejska nie oglądając się na zielonych aktywistów obniża status ochrony wilka. Hiszpania nie czeka na zmianę dyrektywy i już przywróciło polowania.

350 niedźwiedzi do odstrzału

Nasi sąsiedzi odstrzelą 350 niedźwiedzi i wprowadzają stan wyjątkowy po znalezieniu szczątków mężczyzny, którego zabił i zjadł niedźwiedź.

Sabotowanie walki z ASF

Podsekretarza Dorożała sabotuje działania inspekcji weterynaryjnej i od czterech miesięcy nie pozwala przeszukać Drawieńskiego Parku Narodowego.

Dziczek – wędrowniczek

Przelatek z obrożą telemetryczną od 1 marca do 22 czerwca przebył 998 kilometrów. Jednego dnia dzik zdołał przejść ponad 30 kilometrów.