Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer87464/public_html/wildmen.pl/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Wysoka akceptacja łowiectwa | WildMen

WildMen

akceptacja łowiectwa
Fot. Shutterstock
akceptacja łowiectwa

Wysoka akceptacja łowiectwa

Na zlecenie portalu „Farmer” zostało przeprowadzone kolejne badanie, z które potwierdza, że Polacy akceptują myśliwych i polowanie!

Reklama

Najnowsze badanie potwierdza, że Polacy akceptują łowiectwo jak również odstrzał dzików. Zdecydowana większość naszego społeczeństwa ma świadomość o konieczności prowadzenia gospodarki łowieckiej, oraz dostrzega zagrożenia związane z jej ewentualnym zaniechaniem.

Reklama

Więcej zwolenników

W sumie 41 procent ankietowanych uznało, że łowiectwo to konieczny element działalności człowieka. Jak zwykle prawie jedna trzecia Polaków nie ma zdania, a tylko 29 procent społeczeństwa żyje w błędnym przeświadczeniu, że przyroda sama poradzi sobie z zachowaniem równowagi…

Ważnym sygnałem dla myśliwych powinna być informacja, że najwięcej zwolenników mamy wśród mieszkańców małych i średnich miast oraz wsi. Z kolei najmniej akceptacji dla polowania jest w dużych aglomeracjach…

Reklama

Nie powinno nas dziwić, że odsetek zwolenników polowań rośnie wraz z poziomem wykształcenia. Wśród osób z najniższym mamy ich tylko 32 procent, wśród Polaków ze średnim jest ich 41 procent, natomiast 43 procent osób z wykształceniem wyższym akceptuje zrównoważone użytkowanie zasobami przyrodniczymi.

Faktyczna skalę akceptacji

Portal „Farmer” postanowił również poznać opinię Polaków na temat odstrzału dzików i tak naprawdę dopiero przy tym pytaniu poznajemy faktyczną skalę akceptacji polowania, ponieważ zdecydowana większość respondentów nie ma wielkiej wiedzy na temat łowiectwa.

Reklama

Na proste i zrozumiałe pytanie o wzmożeniu odstrzału dzików 51 procent badanych udzieliła odpowiedzi twierdzącej. Tylko 8 procent badanych uznało, że odstrzał dzików powinien być zabroniony i to jest faktyczna skala naszych przeciwników!

Polacy – pomimo agresywnych kampanii organizacji antyłowieckich – widzą zagrożenia, jakie stwarzają dziki. Aż 81 procent respondentów dostrzega szkody w uprawach, ale również aktywność dzików na terenach zurbanizowanych!

Reklama

Edukacja przyrodnicza

Wbrew powszechnie rozsiewanej propagandy antyłowieckiej – w którą nasi przeciwnicy nieustannie angażują celebrytów oraz „zielonych” polityków – prawie całe społeczeństwo zdaje sobie sprawę z konieczności redukowania powszechnie występujących gatunków.

Dziennikarze portalu „Farmer” na podstawie badania zwracają uwagę na braki w edukacji przyrodniczej Polaków, co powinno nas myśliwych mobilizować do działania. Niestety cały czas zbyt duża cześć społeczeństwa nie rozumie jak funkcjonuje nasza przyroda.

Swoją wiedzę czerpią z bajek Disneya oraz filmów przedstawiających afrykańskie parki narodowe. Takie osoby są bardzo podatne na emocjonalne i nieprawdziwe tezy padające ze strony aktywistów organizacji antyłowieckich!

Farmer.pl „Czy Polacy popierają łowiectwo? Wyraźnie więcej zwolenników niż przeciwników”

Reklama

ZAPRASZAMY DO ZAKUPÓW

Galeria zdjęć

Więcej artykułów